Holandia, sport: Gol w 96. minucie rozstrzygnął losy hitu Eredivisie!

Cztery bramki, odrabianie strat, czerwona kartka i decydujący gol w doliczonym czasie gry - mecz na szczycie Eredivisie pomiędzy Feyenoordem a PSV obfitował w zwroty akcji.

Ostatecznie niedziele starcie w Rotterdamie zakończyło się remisem 2-2. Dla gości mecz świetnie się rozpoczął, bo po trafieniu Anwara El Ghaziego PSV prowadziło już od 8. minuty. W 68. min. prowadzenie ekipy z Eindhoven podwyższył debiutant Thorgan Hazard.

Co ciekawe, w chwili strzelenia gola na 2-0 PSV grało już w osłabieniu. Trzy minuty wcześniej Armando Obsipo brutalnie sfaulował zawodnika gospodarzy i zobaczył czerwoną kartkę.

Trener Feyenoordu dokonał świetnej zmiany i dzięki wprowadzonemu na boisko w 62. min Alirezie Dżahanbachszowi uratował jeden punkt. Irański pomocnik zdobył dwa gole: pierwszego strzelił w 81. minucie, a drugiego w szóstej minucie doliczonego czasu gry.

Mimo straty punktów w starciu z PSV klub z Rotterdamu nadal jest liderem Eredivisie. Feyenoord ma na koncie 43 punkty, drugie w tabeli AZ ma ich 41, trzeci Ajax 40, a PSV 39. AZ w sobotę jedynie zremisowało 1-1 w Volendam, a Ajax wygrał w niedzielę z Cambuur aż 5-0.

06.02.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.