Holandia, sport: Fatalna passa Ajaxu przerwana. Kibice czekali na to ponad trzy miesiące

Mistrzowie kraju w końcu wygrali ligowy mecz. Ajax Amsterdam pokonał w niedzielę Excelsior 4-1.

Minione miesiące były dla amsterdamczyków bardzo trudne. Przed niedzielnym spotkaniem Ajax odnotował serię siedmiu meczów ligowych bez zwycięstwa. Po raz ostatnim stołeczny klub wygrał w Eredivisie 22 października ubiegłego roku.

Dla Ajaxu była to była najgorsza passa meczów bez ligowej wygranej od 58 lat. Za kiepską grę i brak wyników zapłacił stanowiskiem trener amsterdamczyków, Alfred Schreuder. W niedzielę mistrzów kraju prowadził już tymczasowy trener John Heitinga.

W pierwszej połowie rozegranego w Rotterdamie spotkania Ajax nie zachwycał, ale dzięki jedenastce wykorzystanej przez Tadića i trafieniu Klaassena to goście schodzili na przerwę z prowadzeniem 2-1. Gola dla gospodarzy zdobył Redouan El Yaakoubi.

W drugiej połowie amsterdamczycy dorzucili kolejne dwa trafienia, a strzelcami byli Mohammed Kudus i Devyne Rensch.

Dzięki wygranej w Rotterdamie mistrzowie Holandii nieco zmniejszyli stratę do liderów tabeli. Feyenoord zremisował w miniony weekend z Twente 1-1, a AZ zremisowało z FC Utrecht 5-5. Na czele tabeli nadal jest Feyenoord (42 punkty), wyprzedzający AZ (40) i PSV (38), które wygrało w sobotę z Go Ahead Eagles. Ajax w 19. kolejkach uzbierał 37 punktów i zajmuje czwarte miejsce.

30.01.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.