Holandia, sport: Kolejna wpadka Ajaxu. „A mogli być liderem”

Mistrzowie Holandii w środę jedynie zremisowali 2-2 z Vitesse i stracili szansę na objęcie pozycji lidera Eredivisie.

Początkowo wydawało się, że w Amsterdamie niespodzianki nie będzie. Ajax już w 6. minucie wyszedł na prowadzenie dzięki trafieniu Dušana Tadića.

Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Milllion Manhoef, a w drugiej części gry ten sam zawodnik po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Dzięki trafieniu Lorenzo Lucci w 79. minucie stołeczny klub uniknął porażki.

Ajax wykazał się w środkowy wieczór olbrzymią nieskutecznością. Mistrzowie kraju oddali aż 34 strzały, w tym dwa w poprzeczkę i jeden w słupek, oraz stworzyli wiele innych okazji do strzelenia gola. Ostatecznie kolejne pudła i niefrasobliwość w obronie kosztowały Ajax dwa cenne punkty.

Mecz z Vitesse był zaległym spotkaniem i gdyby Ajax wygrał, to odzyskałby pozycję lidera Eredivisie. Tak się nie stało i na czele tabeli pozostaje PSV, które ma na koncie 30 punktów. Ajax (29 punktów) jest drugi, a Feyenoord (27) trzeci. Feyenoord ma jednak do rozegrania jeden zaległy mecz.

Dla Vitesse punkt zdobyty w stolicy był dopiero dwunastym w tym sezonie. Klub z Arnhem zajmuje piętnaste miejsce w tabeli, tuż nad strefą spadkową.

To już drugi z rzędu kiepski mecz amsterdamskiego klubu w Eredivisie. W miniony weekend Ajax, również na własnym terenie, przegrał „mecz na szczycie” z PSV 1-2.

10.11.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.