Holandia, sport: Porażka Ajaxu w hicie Eredivisie!

- Nie graliśmy dziś wystarczająco dobrze. Nie mieliśmy szans na zwycięstwo. Były pewne szanse na remis, ale i to się nie udało - powiedział po porażce z PSV trener Ajaxu Alfred Schreuder.

Niedziele spotkanie Ajaxu, czyli aktualnego mistrza kraju, z PSV, czyli wicemistrzem, było hitem Eredivisie. Mecz w Amsterdamie zakończył się wygraną gości 2-1.

Gospodarze oddali co prawda więcej strzałów (14 wobec 5 PSV) i częściej rozgrywali grę (64% posiadania piłki), ale to goście wykazali się większą skutecznością.

PSV wyszło na prowadzenie w 23. minucie po trafieniu Luuka de Jonga. W 50. minucie drugiego gola dla ekipy z Eindhoven zdobył Erick Guitérez. Jedyny gol dla gospodarzy padł w 83. minucie, a jego autorem był Lorenzo Lucca.

Kibice mistrzów Holandii nie kryli niezadowolenia z gry i wyniku Ajaxu. Część publiczności zaczęła się domagać w trakcie niedzielnego spotkania odejścia Schreudera.

- Rozumiem te emocje. Nie jest dobrze, jeśli Ajax przegrywa u siebie z PSV. Ajax powinien wygrać każdy mecz, ta presja jest zrozumiała - powiedział Schreuder, cytowany przez portal nu.nl.

Dzięki wygranej w stolicy PSV awansowało na pierwsze miejsce w tabeli Eredivisie. Klub z Eindhoven ma na koncie 30 punktów, a Ajax ma ich 28. Amsterdamczycy rozegrali jednak o jeden mecz mniej niż PSV.

Trzeci w tabeli jest Feyenoord (27 punktów), który podobnie jak Ajax ma jeden zaległy mecz do rozegrania. W miniony weekend rotterdamczycy wygrali 2-0 z Volendam.

07.11.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.