Holandia, sport: Lewandowski zagra w Eindhoven?

W czwartkowym meczu Ligi Europy PSV pokonało na wyjeździe Bodø/Glimt 2-1. Kolejnym rywalem ekipy z Eindhoven w tych rozgrywkach może zostać np. FC Barcelona.

PSV zaliczyło kolejny dobry występ w Lidze Europy. Wicemistrzowie Holandii w sześciu meczach fazy grupowej przegrali tylko jeden mecz. W ubiegłym tygodniu ekipa z Eindhoven wygrała z Arsenalem 2-0.

Drużyna z miasta Philipsa wyszła na prowadzenie w 35. minucie po samobójczym trafieniu Alfonsa Sampsteda. W 52. minucie drugiego gola dla PSV zdobył Johan Bakayoko. Gospodarze honorową bramkę zdobyli dopiero w doliczonym czasie gry, a jej autorem był Nino Zegelj.

W drugim meczu grupy A Ligi Europy Arsenal pokonał na własnym terenie FC Zurych 1-0. Jedynego gola spotkania zdobył w 17. minucie Kieran Tierney.

Mimo zwycięstwa PSV nie udało się wygrać grupy A. Najwięcej punktów w sześciu meczach uzbierał Arsenal. Londyńczycy zgromadzili 15 punktów, a holenderski klub 13. Bodø/Glimt z 4 punktami na koncie zajęło trzecie miejsce, a FC Zurych zdobył tylko 3 punkty.

Wygranie grupy dałoby PSV bezpośredni awans do 1/8 finału Ligi Europy. Drugie miejsce w grupie oznacza, że o drużyna z Eindhoven o miejsce w 1/8 powalczy z którąś z drużyn, które zajęły trzecie miejsca w grupach Ligi Mistrzów. Oznacza to, że rywalem PSV może zostać np. FC Barcelona z Robertem Lewandowskim, Juventus czy Sevilla. Losowanie, które o tym rozstrzygnie, zaplanowano na przyszły poniedziałek.