Holandia, sport: Kolejna wygrana AZ. Jest awans z pierwszego miejsca!

AZ Alkmaar wygrało w czwartek 2-1 z Dnipro-1 i obroniło pierwsze miejsce w grupie E Ligi Konferencji.

Już przed tym spotkaniem klub z Alkmaar był pewien awansu do kolejnej fazy tych rozgrywek. Kwestia pierwszego miejsca nie była jednak rozstrzygnięta. Gdyby Dnipro-1 wygrało w Holandii, to wtedy to ten ukraiński zespół awansowałby z pierwszego miejsca bezpośrednio do 1/8 finału Ligi Konferencji.

Kolejność w grupie się jednak nie zmieniła. AZ wyszło na prowadzenie już w 8. minucie, po trafieniu Jensa Odgaarda. W 40. minucie wyrównał Artem Dovbyk, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. W 87. decydującego o zwycięstwie AZ gola strzelił Vangelis Pavlidis.

Ostatecznie AZ zdobyło 15 punktów, a Dnipro-1 uzbierało ich 10. Ukraiński zespół o miejsce w 1/8 finału Ligi Konferencji powalczy z drużyną, która zajęła trzecie miejsce w którejś z grup Ligi Europy. Z europejskimi pucharami pożegnały się Apollon (7 punktów) i FCV (2 punkty).

Do kolejnej rundy Ligi Konferencji awansował też Lech Poznań, jedyna obecnie polska drużyna w europejskich pucharach. Lech wygrał w czwartek na własnym terenie z Villarealem 3-0 i zajął drugie miejsce w grupie C.

04.11.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.