Holandia, sport: Wygrana Ajaxu na pożegnanie z Ligą Mistrzów

W ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów Ajax wygrał na wyjeździe z Glasgow Rangers 3-1 i zapewnił sobie trzecie miejsce w grupie A.

Już przed tym meczem mistrzowie Holandii wiedzieli, że ich tegoroczna przygoda z Ligą Mistrzów dobiegnie końca. Ajax nie miał już szans na zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w grupie i awans do fazy pucharowej.

Wygrywając pewnie w Szkocji, holenderski klub zapewnił sobie jednak trzecie miejsce w grupie i dalszy udział w europejskich pucharach - tyle że już w mniej prestiżowej Lidze Europy.

Wtorkowy mecz od początku układał się po myśli gości. Ajax wyszedł na prowadzenie już w 4. minucie, po golu Stevena Berghuisa, a w 29. minucie prowadzenie podwyższył Mohammed Kudus.

Potem kibicie długo nie oglądali goli, ale zmieniło się to w końcówce spotkania. W 87. minucie karnego dla gospodarzy wykorzystał James Tavernier, a w 89. minucie wynik na 3-1 ustalił Francisco Conceição.

Pierwsze miejsce w grupie A zajęło Napoli (15 punktów), a drugi był Liverpool (również 15 punktów, ale gorszy bilans bezpośrednich starć z Napoli). Ajax z 6 punktami na koncie zajął trzecie miejsce, a Rangers nie zdobyło ani jednego punktu i w kiepskim stylu pożegnało się z LM.

02.11.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.