Holandia, sport: Przeciętny mecz AZ, ale awans pewny

AZ Alkmaar wygrało w czwartek z FC Vaduz 2-1 i nadal jest na czele tabeli grupy E Ligi Konferencji.

Wszystkie gole spotkania w Liechtensteinie padły w drugiej połowie. Najpierw prowadzenie gościom z Holandii dał Milos Kerkez, a w 75. minucie drugiego gola dla AZ zdobył Myron van Brederode. Minutę później obrona gości zaspała i kontaktowego gola dla FC Vaduz strzelił Nicolas Hasler.

Ekipa z Alkmaar miała jeszcze kilka okazji do strzelenia gola, ale nie popisała się skutecznością. Przeciętny mecz z nie najmocniejszym rywalem zakończył się więc minimalnym zwycięstwem faworytów z Holandii.

W drugim meczu grupy E ukraińskie Dnipro-1 wygrało z Apollonem 1-0. Ze względu na trwającą wojnę mecz rozegrano nie w Ukrainie, ale w Słowacji.

Po pięciu kolejkach fazy grupowej Ligi Konferencji AZ ma koncie 12 punktów i prowadzi w tabeli grupy E. Drugie jest Dnipro-1 (10 punktów), trzeci Apollon (4 punkty), a czwarte FC Vaduz (2 punkty).

AZ zapewniło już sobie co najmniej drugie miejsce w grupie, a co za tym idzie awans do dalszej fazy rozgrywek. Kwestia tego, kto zajmie pierwsze miejsce, dające bezpośredni awans do 1/8 finału, jest nadal otwarta. W ostatniej kolejce AZ zagra na własnym terenie z Dnipro-1. Do zapewnienia sobie zwycięstwa w grupie Holendrom wystarczy remis.

28.10.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.