Holandia, sport: Radość w Eindhoven, faworyt pokonany

W czwartkowym meczu Ligi Europy PSV sprawiło niespodziankę i pokonało na własnym terenie Arsenal 2-0.

To kolejny dobry występ PSV w Lidze Europy. Jak dotąd wicemistrzowie Holandii przegrali tylko jeden z pięciu meczów fazy grupowej tych rozgrywek. W ubiegłym tygodniu ekipa z Eindhoven przegrała właśnie z Arsenalem 0-1.

Rewanż na własnym terenie był jednak bardzo udany. Już w pierwszej połowie gospodarze dwukrotnie umieszczali piłkę w bramce rywali, ale w obu przypadkach sędzia unieważniał gole z powodu spalonego.

W drugiej części gry piłkarze PSV mieli już więcej szczęścia. Najpierw prowadzenie ekipie z Eindhoven dał Joey Veerman, a w 63. minucie wynik na 2-0 ustalił Luuk de Jong. Mimo że Arsenal częściej prowadził grę (70% posiadania piłki) i oddał więcej strzałów (15 wobec 8 gospodarzy), to jednak nie wykazał się skutecznością i wrócił z Holandii bez punktów.

W drugim meczu grupy A Ligi Europy FC Zurych pokonało na własnym terenie Bodø/Glimt 2-1.

PSV ma na koncie już 10 punktów i zapewniło sobie awans do kolejnej rundy Ligi Europy. Na czele tabeli jest Arsenal (12 punktów), a Bodø/Glimt (4) i FC Zurych (3) pożegnają się z tymi rozgrywkami.

28.10.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.