Holandia, sport: To koniec. Ajax w kiepskim stylu odpadł z Ligi Mistrzów

Mistrzowie Holandii przegrali w środę wieczorem w Amsterdamie z Liverpoolem aż 0-3 i stracili szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Ajax dosyć dobrze rozpoczął to spotkanie, a po strzale Stevena Berghuisa był bliski strzelenia gola (gości uratował słupek). Mimo dobrej gry, to jednak piłkarze Liverpoolu schodzili na przerwę w lepszych humorach. W 42. prowadzenie Liverpoolowi dał Mohamed Salah.

Początek drugiej części gry należał już zdecydowanie do gości. W 49. minucie celną główką po rzucie rożnym popisał się Darwin Nunez, a w 52. minucie wynik na 3-0 ustalił Harvey Elliott.

W drugim meczu grupy A Napoli pokonało na własnym terenie Rangers 3-0. Na jedną kolejkę przed końcem fazy grupowej sytuacja w tej grupie jest już (prawie całkiem) jasna. Do kolejnej rundy awansują Napoli (w tej chwili 15 punktów) oraz Liverpool (12).

Ajax ma 3 punkty, a Rangers pozostaje bez punktów. W ostatniej kolejce mistrzów Holandii czeka wyjazdowe spotkanie z Rangers. Jeśli Szkoci chcą zająć trzecie miejsce w grupie, to muszą pokonać Ajax różnicą co najmniej 5 bramek.

To zatem holenderski klub ma zdecydowanie większe szanse na zajęcie trzeciej pozycji w grupie. A to ma znaczenie, bo drużyna z trzeciego miejsca będzie dalej walczyć w europejskich pucharach - tyle że już w Lidze Europy, a nie w Lidze Mistrzów.

27.10.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.