Holandia, sport: 5-0! Kolejny fantastyczny mecz PSV w Lidze Europy

W czwartkowy wieczór wicemistrzowie Holandii pokonali w Eindhoven FC Zurych aż 5-0.

To kolejny świetny występ PSV w Lidze Europy w starciu ze szwajcarskim rywalem. Tydzień wcześniej podopieczni Ruuda van Nistelrooija wygrali w Zurychu 5-1.

Spotkanie w mieście Philipsa od początku układało się po myśli gospodarzy. Już po 34 minutach gry PSV prowadziło 3-0, po golach Gutiérreza, Veermana i Sangaré.

W drugiej połowie Veerman ponownie wpisał się na listę strzelców, a na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry wynik na 5-0 ustalił El Ghazi.

W drugim meczu grupy A Ligi Europy Arsenal pokonał na wyjeździe Bodø/Glimt 1-0.

PSV w trzech meczach Ligi Europy zdobyło w sumie 7 punktów.

Na czele tabeli grupy A jest Arsenal, który zdobył w trzech meczach 9 punktów. Bodø/Glimt po czterech meczach ma na koncie 4 punkty, a FC Zurych na razie pozostaje bez punktów.

Arsenal i PSV mają do rozegrania jeden zaległy mecz. Spotkanie w Londynie przełożono z powodu śmierci królowej. Mecz zostanie rozegrany w czwartek 20 października.

14.10.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.