Holandia, sport: Koniec marzeń o awansie? Kolejna porażka Ajaxu w LM

Tym razem kompromitacji nie było, ale Ajax ponownie przegrał z Napoli w Lidze Mistrzów i ma niewielkie szanse na awans do fazy pucharowej tych prestiżowych rozgrywek.

W środę wieczorem Ajax przegrał na wyjeździe z Napoli 2-4. W ciągu około tygodnia amsterdamczycy stracili w starciu z tą włoską drużyną w sumie… 10 goli. W ubiegłym tygodniu mistrzowie Holandii przegrali bowiem z Napoli na własnym terenie aż 1-6.

Po 16 minutach gry wydawało się, że również tym razem Ajax może doznać upokarzającej przegranej. Już w 4. minucie prowadzenie gospodarzom dał Hirving Lozano, a w 16. minucie kolejne trafienie dorzucił Giacomo Raspadori.

Po przerwie kontaktowego gola dla amsterdamczyków zdobył Davy Klaassen, ale w 62. karnego dla gospodarzy wykorzystał Chvitsja Kvaratschelia i przewaga Napoli była znów dwubramkowa. Także goście wykorzystali jedenastkę (gol Stevena Berwijna), ale w 89. minucie wynik na 4-2 dla Napoli ustalił Victor Osimhen.

W czterech meczach fazy grupowej Ajax zdobył jedynie 3 punkty (wygrana z Rangers u siebie 4-0). Liderem grupy A jest Napoli, które ma komplet 12 punktów.

W drugim meczu grupy A Liverpool pokonał w środę Glasgow Rangers aż 7-1. Liverpool ma na koncie 9 punktów, a Glasgow Rangers wciąż nie zdobyło ani jednego punktu.

Szanse Ajaxu na awans do fazy pucharowej LM są już nikłe. Aby zająć drugie miejsce w grupie, Ajax musi wygrać z Glasgow Rangers, pokonać Liverpool różnicą co najmniej dwóch bramek, a Liverpool musi dodatkowo przegrać w ostatniej kolejce fazy grupowej z Napoli.

13.10.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.