Holandia, sport: Trzy mecze, trzy zwycięstwa! Świetna gra AZ w Lidze Konferencji

AZ Alkmaar wygrało w czwartek z Apollonem Limassol 3-2 i umocniło się na prowadzeniu w grupie E Ligi Konferencji.

To nie było dla AZ łatwe zwycięstwo. Goście z Cypru dwukrotnie wyrównywali wynik, ale ostatecznie wrócili z Alkmaar bez punktów.

W 16. minucie prowadzenie gospodarzom dał Jens Odgaard, ale już trzy minuty później gola dla cypryjskiego klubu zdobył Holender Patrick Joosten.

W drugiej połowie AZ znów wyszło na prowadzenie, po golu Daniego de Wita w 62. minucie z rzutu karnego. Niespełna 10 minut później wyrównał Euclides Cabral. Gola na wagę zwycięstwa strzelił na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Jesper Karlsson.

W drugim meczu grupy E FC Vaduz zremisował na własnym terenie 2-2 z Dnipro-1. Po trzech kolejkach fazy grupowej Ligi Konferencji AZ ma koncie komplet 9 punktów i prowadzi w tabeli grupy E. Drugie jest Dnipro-1 (4 punkty), trzecie FC Vaduz (2 punkty), a czwarty Apollon (1 punkt).

07.10.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.