Holandia, sport: 5-1! Świetny mecz PSV w Lidze Europy

W czwartkowy wieczór wicemistrzowie Holandii pokonali w wyjazdowym meczu Ligi Europy FC Zurych aż 5-1.

Spotkanie w Szwajcarii nie mogło się rozpocząć dla PSV lepiej. Już po 35 minutach gry goście prowadzili 4-0, po dwóch golach Yorbe Vertessena oraz trafieniach Cody Gapko i Xaviego Simonsa.

W drugiej połowie Gapko ponownie wpisał się na listę strzelców, a na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry honorowego gola dla gospodarzy zdobył Jonathan Okita.

W drugim meczu grupy A Ligi Europy Arsenal pokonał na własnym terenie Bodø/Glimt 3-0.

PSV w dwóch meczach Ligi Europy zdobyło w sumie 4 punkty. W pierwszym spotkaniu klub z Eindhoven zremisował na własnym terenie z Bodø/Glimt 1-1.

Na czele tabeli grupy A jest Arsenal, który w dwóch spotkaniach zdobył 6 punktów. PSV i Bodø/Glimt mają po 4 punkty, ale PSV rozegrało o jeden mecz mniej niż Norwedzy (mecz z Arsenalem anulowano z powodu śmierci królowej). Klub z Zurychu jak dotąd w 3 meczach tych rozgrywek nie zdobył ani jednego punktu.

07.10.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.