Holandia, sport: Kompromitacja Ajaxu, gol Polaka!

Jeszcze nigdy Ajax nie stracił tylu goli na stadionie ArenA, co we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów z Napoli. Wśród strzelców goli dla włoskiego klubu był Piotr Zieliński.

Ajax przegrał z liderem Serie A aż 1-6. Początkowo nic nie wskazywało, że to będzie tak kiepski wieczór dla amsterdamczyków. W 9. min prowadzenie gospodarzom dał Mohammed Kudus.

Przed przerwą było już 3-1 dla gości. W 18. minucie wyrównał Giacomo Raspadori, w 33. prowadzenie Napoli dał Giovanni Di Lorenco, a w ostatniej minucie pierwszej części gry na listę strzelców wpisał się reprezentant Polski Piotr Zieliński.

Także w drugiej połowie włoski klub dominował Już po kilku minutach od wznowienia gry drugą bramkę tego wieczor zdobył Raspadori. Po jednym trafieniu dorzucili jeszcze Chvitsja Kvaratschelia i Giovanni Simeone. Ajax kończył mecz w dziesiątce, bo w 73. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Dušan Tadić.

To najwyższa przegrana Ajaxu na własnym stadionie w historii występów w europejskich pucharach, podkreślił portal nu.nl. Piłkarze Napoli oddali w trakcie meczu aż 26 strzałów.

W drugim meczu grupy A Ligi Mistrzów Liverpool wygrał na własnym terenie z Rangers 2-0. Po trzech kolejkach fazy grupowej na czele tabeli grupy A jest Napoli (9 punktów), a drugie miejsce zajmuje Liverpool (6). Ajax (3) jest trzeci, a Rangers pozostaje bez punktów.

05.10.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.