Holandia, sport: Holender urwał seta Djokovicowi, ale do ćwierćfinału nie awansował

Minionych kilka tygodni było niesamowitym okresem dla Tima van Rijthovena. Holenderski tenisista przegrał w niedzielę z legendarnym Serbem, ale wraca z Londynu z podniesioną głową.

Jeszcze kilka tygodni temu Van Rijthoven był w rankingu ATP dopiero na 205. miejscu. Następnie niespodziewanie wygrał turniej w Rosmalen i dostał dziką kartę do Wimbledonu.

Także na londyńskiej trawie 25-latek świetnie się spisywał. Wygrał trzy mecze i w walce o ćwierćfinał zmierzył się z jednym z najlepszych tenisistów wszech czasów, Novakiem Djokovicem.

Sześciokrotny zwycięzca Wimbledonu okazał się dla Holendra już zbyt mocnym rywalem. Serb przerwał serię ośmiu zwycięstw Van Rijthovena, choć 25-latek pokazał klasę, wygrywając jednego seta. Ostatecznie Djokovic zwyciężył 6-2, 4-6, 6-1, 6-2.

Tegoroczny Wimbledon jest bardzo udany dla holenderskich tenisistów. Także Botic van de Zandschulp wygrał już trzy mecze. Podobnie jak Van Rijthoven w meczu o ćwierćfinał zmierzy się z jedną z legend tenisa. Rywalem Van de Zandschulpa będzie Rafael Nadal. Mecz zaplanowano na poniedziałkowy wieczór.

05.07.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.