Holandia, sport: Ale emocje! Holandia pokonała Walię pod dwóch golach w doliczonym czasie gry

Kibice oglądający we wtorek na stadionie w Rotterdamie mecz Ligi Narodów pomiędzy Holandią i Walią nie mogli narzekać na brak emocji, szczególnie w końcowej części spotkania.

Po 23. minutach gry wydawało się, że gospodarze – mimo że trener Louis van Gaal nie wystawił najmocniejszego składu – bez większych problemów zdobędą trzy punkty. W 17. minucie prowadzenie Pomarańczowym dał Noa Lang, a sześć minut później wynik na 2-0 podwyższył Cody Gakpo.

Walijczycy szybko jednak zdobyli kontaktowego gola. W 26. minucie błąd obrońcy Jordana Teze wykorzystał Brennan Johnson i goście znów mogli mieć nadzieję na zdobycie choćby jednego punktu.

W regulaminowym czasie gry drugiej połowy kibice nie zobaczyli kolejnych bramek. O wiele ciekawiej było w doliczonym czasie gry. Najpierw rumuński sędzia podyktował kontrowersyjnego karnego dla Walijczyków, a Gareth Bale wykorzystał jedenastkę.

Walijczycy z remisu długo się jednak nie cieszyli, bo już minutę później wynik na 3-2 ustalił Memphis Depay.

Po czterech kolejkach fazy grupowej Ligi Narodów Holandia ma na koncie 10 punktów i prowadzi w grupie A-4. Drugie miejsce zajmuje Belgia (7 punktów), która pokonała we wtorek w Warszawie Polskę 1-0. Biało-Czerwoni mają na koncie 4 punkty, a Walia 1.

15.06.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.