Holandia, sport: Holandia wygrała w Walii, Polska upokorzona w Belgii

Piłkarska reprezentacja Holandii pokonała w środę w Cardiff Walijczyków 2-1. W drugim meczu grupy 4 Ligi Narodów Polska przegrała w Brukseli z Belgią aż 1-6.

W meczu z Walijczykami selekcjoner Holendrów Louis van Gaal wystawił eksperymentalny skład. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale kilka minut po przerwie prowadzenie gościom dał Teun Koopmeiners.

Kolejne gole padły dopiero w doliczonym czasie gry. W 92. minucie wyrównał Rhys Norringtion-Davies i wydawało się, że Walijczycy zdobędą jeden punkt. W 94. minucie decydującego o zwycięstwie gości gola strzelił jednak Wout Weghorst.

- Po ładnym golu Teuna Koopmeinersa zaczęliśmy grać niechlujnie. Dzięki wsparciu kibiców i wejściu na boisko Geretha Bale’a znaleźliśmy się pod presją. Wtedy dokonałem zmian i wprowadziłem na boisko Frenkiego de Jonga i Stevena Bergwijna. Po tym, moim zdaniem, Walia znów przygasła – mówił po meczu Louis van Gaal.

Dzięki wygranym z Belgią i Walią Pomarańczowi mają na koncie 6 punktów i zajmują pierwsze miejsce w grupie 4 Ligi Narodów. Belgia i Polska mają po 3 punkty, a Walia 0.

09.06.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.