Holandia, sport: Holender bez szans w starciu z Nadalem

Najwyżej obecnie sklasyfikowany holenderski tenisista 26-letni Botic van de Zandschulp przegrał w piątek w meczu trzeciej rundy French Open z Hiszpanem Rafaelem Nadalem 3-6, 2-6, 4-6.

Porażka z Nadalem na kortach Roland Garros to nie powód do wstydu. Tenisistka z Majorki wygrał ten turniej 13 razy, czego nie dokonał żaden inny tenisistka w historii. W sumie Nadal ma koncie 21 tytułów wielkoszlemowych, co również jest rekordem (Federer i Djoković mają po 20 takich tytułów).

W pierwszej rundzie tegorocznej edycji Roland Garros Holender pokonał kwalifikanta z Rosji Pavla Kotova, a w drugiej wygrał z Włochem Fabio Fogninim. Jak dotąd najlepszym wynikiem Van de Zandschulpa w turniejach wielkoszlemowych był ćwierćfinał US Open w ubiegłym roku.

Mecz Van de Zandschulpa z Nadalem trwał 2 godziny i 11 minut. Hiszpan pewnie wygrał pierwsze dwa sety 6-3 i 6-2, a w trzeciej partii prowadził 4-0. 26-latek mieszkający w Veenendaal zdołał obrobić część strat i ostatecznie przegrał ostatnią partię jedynie 6-4.

28.05.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.