Holandia, sport: „To bardzo boli”. Porażka Feyenoordu w finale Ligi Konferencji

Feyenoord przegrał w środę w Tiranie z AS Romą 0-1 i tym samym to włoska drużyna została pierwszym tryumfatorem Ligi Konferencji.

Jedynego gola spotkania zdobył w 32. minucie Nicolò Zaniolo, który wykorzystał błąd obrońcy rotterdamczyków Gernota Traunera. W drugiej połowie Feyenoord dwukrotnie był bliski wyrównania, ale po uderzeniach Traunera i Malacii piłka jedynie odbiła się od słupka i nie wpadła do bramki.

Dla rotterdamczyków był to pierwszy finał europejskich rozgrywek od 2002 r., kiedy to Feyenoord zdobył Puchar UEFA. W drodze do finału w stolicy Albanii holenderska drużyna wyeliminowała między innymi Olympique Marsylię.

Trenerem AS Romy jest Jose Mourinho, jeden z najlepszych trenerów piłkarskich ostatnich dwóch dekad. Drużyny prowadzone przez Portugalczyka pięciokrotnie grały w finałach europejskich pucharów i pięciokrotnie je wygrywały. Mourinho wygrywając finał Ligi Konferencji zdobył 26. tytuł w swej imponującej trenerskiej karierze.

- Jesteśmy strasznie rozczarowani tym, że nie zabierzemy tego pucharu do domu. Drugą połowę lepiej rozpoczęliśmy i wtedy Roma miała z nami problemy. Ta porażka bardzo boli – powiedział po meczu Justin Bijlow, bramkarz Feyenoordu. - Możemy być jednak z siebie dumni, choć bardzo chcielibyśmy wygrać – dodał, cytowany przez portal nu.nl.

26.05.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.