Holandia, sport: Ajax ponownie mistrzem Holandii!

Amsterdamski klub pokonał w środę u siebie sc Heerenveen 5-0 i po raz 36. został mistrzem Holandii.

Ajax dominował przez większość spotkania, a pierwszy gol padł w 19 minucie. Na przerwę gospodarze schodzili już z prowadzeniem 3-0, po golach Tagliafico, Berghuisa i Hallera (z rzutu karnego). W drugiej połowie w ostatnich pięciu minutach regulaminowego czasu gry kolejne trafienia dołożyli Brobbey i Alvarez.

Główny konkurent Ajaxu w walce o tytuł, czyli PSV, również wygrało swój środowy mecz (3-2 z NEC), ale drużynie z Eindhoven niewiele to dało. Przewaga amsterdamczyków na kolejkę przed końcem sezonu to cztery punkty i po końcowym gwizdku w stolicy było już pewne, że to Ajax będzie najlepszą drużyną Eredivisie w tym sezonie.

Pewne jest również to, że PSV zostanie wicemistrzem Holandii, Feyenoord zakończy sezon na trzecim miejscu w tabeli, Twente jest czwarte, a AZ piąte.

To trzeci tytuł mistrza kraju zdobyty przez Ajax pod wodzą trenera Erika ten Haga, który prowadzi amsterdamczyków od połowy sezonu 2017/2018. Za czasów Ten Haga – który po zakończeniu tego sezonu pożegna się z Ajaxem i zostanie nowym trenerem Manchesteru United – stołeczny klub dwukrotnie zdobył też Puchar Holandii i raz tryumfował w superpucharze (Johan Cruijff Schaal).