Holandia, sport: Zmiana lidera Eredivisie! Wygrana Ajaxu w Eindhoven

W niedzielnym meczu na szczycie Eredivisie Ajax pokonał PSV 2-1. Dzięki wygranej w Eindhoven amsterdamczycy są znów na pierwszym miejscu w tabeli.

Pierwszego gola dla gości zdobył w 34. minucie Brian Brobbey, a w 53. minucie wyrównał Mario Götze. Zwycięski gol dla Ajaxu padł na kwadrans przed zakończeniem spotkania, a jego autorem był Noussair Mazraoui.

Według wielu kibiców PSV i części komentatorów sędzia nie powinien uznać tego gola, bo w poprzedzającej go akcji piłka być może na moment znalazła się w całości poza boiskiem. Sędzia wideo i sędzia główny uznali jednak inaczej i gola dla Ajaxu nie anulowali.

Dzięki wygranej w mieście Philipsa Ajax wyprzedził w tabeli PSV i został nowym liderem. Po 20 kolejkach amsterdamczycy mają na koncie 48 punktów, a PSV 46. Trzeci w tabeli Feyenoord (42 punkty) wygrał w niedzielę w Nijmegen z NEC 4-1.

25.01.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.