Holandia, sport: Wpadka Ajaxu, PSV nowym liderem Eredivisie

PSV wykorzystało potknięcie Ajaxu i objęło w tej kolejce prowadzenie w Eredivisie. W niedzielę zespół z Eindhoven pokonał na wyjeździe NEC 2-1.

W Nijmegen to gospodarze długo prowadzili. Już w 8. minucie gola dla NEC zdobył Mattsson. Końcówka należała jednak do PSV, które zresztą dominowało przez większość spotkania. W 80. minucie wyrównał Vertessen, a w ostatniej minucie gola na wagę zwycięstwa zdobył Vinicius.

Dzień wcześniej dotychczasowy lider Ajax doznał bolesnej porażki na własnym terenie z AZ. Amsterdamczycy, w tym sezonie niepokonani w Lidze Mistrzów (6 zwycięstw w 6 meczach), musieli uznać wyższość ósmej drużyny w tabeli Eredivisie. Ajax miał przewagę, ale nie wykazał się skutecznością. Gole dla AZ zdobyli Pavlidis i Aboukhlal, a jedyną bramkę dla Ajaxu strzelił Haller.

Potknięcia Ajaxu nie wykorzystał w pełni Feyenoord. Gdyby rotterdamczycy wygrali w niedzielę w Groningen, zostaliby nowym liderem Eredivisie. Feyenoord jednak tylko zremisował 1-1. Bramkę dla gości zdobył w 60. minucie Senesi, a pięć minut później wyrównał Strand Larsen.

Po 16 kolejkach sezonu PSV ma na koncie 37 punktów, a Ajax i Feyenoord po 36. Czwarte w tabeli Vitesse (29 punktów) ma do tej trójki już sporą stratę.

13.12.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.