Holandia, sport: Co za wyścig! Zażarta walka Holendra o mistrzostwo Formuły 1

W niedzielnym Grand Prix Arabii Saudyjskiej tryumfował Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes), a Holender Max Verstappen (Red Bull) zajął drugie miejsce. Do końca sezonu został jeden wyścig, a Hamilton i Verstappoen mają w tej chwili po 369,5 punktów!

Niedzielne zawody miały bardzo dramatyczny, chaotyczny przebieg. 24-letni Verstappen i 36-letni Hamilton ostro walczyli, dochodziło do stłuczek i przerywania wyścigu. Agresywnie jadący Holender został ukarany przez sędziów, a ostatecznie to kierowca Mercedesa jako pierwszy przyjechał na metę. Trzeci był Valtteri Bottas (Mercedes).

Verstappen nie krył frustracji decyzjami sędziów. – Trudno zrozumieć to, co dziś się wydarzyło. Chciałem się po prostu ścigać. Jak się jednak okazuje, ten sport to jednak głównie kary, a nie czyste ściganie się. Nie tak powinna wyglądać Formuła 1 – powiedział po wyścigu Verstappen, cytowany przez dziennik „De Telegraaf”.

Dzięki wygranej w Arabii Saudyjskiej Hamilton odrobił stratę punktową do Holendra. O mistrzostwie zdecyduje więc ostatni wyścig: Grand Prix Abu Zabi, zaplanowane na niedzielę 12 grudnia. Finał tegorocznego sezonu Formuły 1 zapowiada się więc fascynująco.

06.12.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.