Holandia, sport: Piąte zwycięstwo z rzędu Ajaxu w Lidze Mistrzów!

Ajax pokonał w środę Besiktas 2-1 i tym samym zapewnił sobie już pierwsze miejsce w grupie C oraz awans do fazy pucharowej.

Po pierwszej połowie w rozgrywanym w Stambule meczu prowadzili gospodarze. W 22. minucie Rachid Ghezzal dał Besiktasowi prowadzenie, wykorzystując rzut karny.

Bohaterem drugiej połowy spotkania był Sébastian Haller, który pierwszą część meczu spędził na ławce rezerwowych. Napastnik mistrzów Holandii już niespełna 10 minut po wejściu na murawę zdobył wyrównującego gola, a w 69. minucie po raz kolejny wpisał się na listę strzelców.

W tej edycji Ligi Mistrzów Haller zdobył już dziewięć bramek. Tyle samo ma na koncie Robert Lewandowski. To właśnie Haller i polski napastnik są jak na razie najlepszymi strzelcami tej edycji LM.

Dla Ajaxu było to już piąte z rzędu zwycięstwo w tych rozgrywkach. Z kompletem punktów na koncie (15) holenderski klub zapewnił już sobie wygraną w grupie C.

W drugim meczu tej grupy Sporting CP pokonał u siebie Borussię Dortmund 3-1. Także Portugalczycy, z 9 punktami na koncie, zapewnili sobie już awans do kolejnej fazy rozgrywek. Borussia jest trzecia (6 punktów), a Besiktas na razie nie zdobył ani jednego punktu.

25.11.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.