Holandia, sport: Cztery zwycięstwa z rzędu! Rekord Ajaxu w Lidze Mistrzów

Dzięki wygranej 3-1 w Dortmundzie mistrzowie Holandii zapewnili sobie w środę awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Po około pół godzinie gry czerwoną kartkę zobaczył Mats Hummels. Ajax przez większość spotkania grał więc z przewagą jednego zawodnika. To jednak goście objęli prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. Marco Reus wykorzystał w 37. minucie jedenastkę.

Końcówka meczu należała jednak do amsterdamczyków. W ostatnich 20 minutach spotkania na listę strzelców wpisali się Dusan Tadić, Sébastian Haller i Davy Klaassen, a Ajax wygrał 3-1.

Było to już czwarte z rzędu zwycięstwo Ajaxu w tegorocznej edycji LM. To nowy rekord: jeszcze nigdy w historii LM się nie zdarzyło, by holenderski klub wygrał pierwsze cztery mecze w tych rozgrywkach.

W drugim meczu grupy C Sporting pokonał Besiktas 4-0. Ajax ma w tej chwili 12 punktów i jest już pewny awansu do fazy grupowej. Borussia ma 6 punktów, Sporting również 6, a Besiktas 0. To właśnie z Besiktasem amsterdamczycy zmierzą się w kolejnym meczu LM (24 listopada w Stambule).