Holandia, sport: Ajax na fali! Kolejne zwycięstwo w Lidze Mistrzów

Ajax pokonał we wtorek u siebie Besiktas 2-0 i po dwóch kolejkach Ligi Mistrzów zajmuje pierwsze miejsce w tabeli grupy C .

W pierwszym meczu tej edycji Ligi Mistrzów amsterdamczycy pokonali w Lizbonie Sporting aż 5-1. Także we wtorek Ajax zdominował – szczególnie w pierwszej połowie – rywala. Tym razem mistrzowie Holandii musieli się jednak zadowolić mniej imponującym wynikiem.

Oba gole dla gospodarzy padły w pierwszej połowie: w 17. minucie na listę strzelców wpisał się Steven Berghuis, a w 43. Sébastian Haller. W sumie w całym meczu gospodarze oddali 22 strzały (wobec 4 rywala), a w posiadaniu piłki mieli przewagę 71% do 29%.

-Zdobyliśmy piękne bramki, ale przed przerwą powinniśmy prowadzić z przewagą trzech czy czterech goli. Wtedy byłoby już po meczu. Trzeba o tym pamiętać. Musimy być bardziej skoncentrowani, bardziej bezlitośni – mówił po meczu Erik ten Hag, trener Ajaxu.

W drugim meczu grupy C Borussia pokonała Sporting 1-0. Gola dla zespołu z Dortmundu zdobył Holender Donyell Malen.

Po dwóch kolejkach fazy grupowej Ajax i Borussia mają po 6 punktów, a Besiktas i Sporting są bez punktów. Na czele tabeli jest Ajax, który pochwalić się może lepszym bilansem bramkowym niż niemiecki klub. Za trzy tygodnie amsterdamczycy zagrają na własnym terenie z Borussią.

29.09.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.