Holandia, sport: Spektakularny remis w Eindhoven

PSV zremisowało w czwartkowym meczu Ligi Europejskiej 2-2 z Realem Sociedad. Mecz w Eindhoven stał na wysokim poziomie i był bardzo emocjonujący.

Po około pół godzinie gry prowadzenie gospodarzom dał Mario Götze. Kibice PSV nie cieszyli się długo z przewagi, bo już dwie minuty później wyrównał Adnan Januzaj. Przed przerwą goście wyszli na prowadzenie po strzale Alexandra Isaka.

PSV dobrze rozpoczęło drugą część gry, a w 54. min wyrównującego gola zdobył Cody Gapko. Gospodarze przeważali i mieli kilka okazji do strzelenia gola, ale więcej bramek w Eindhoven nie padło i mecz zakończył się remisem 2-2.

-Zbyt łatwo traciliśmy bramki i gubiliśmy piłkę w niebezpiecznych miejscach. Graliśmy jednak dobrze i dominowaliśmy. Niestety nie udało się strzelić trzeciego gola – mówił po meczu Götze w rozmowie ze stacją ESPN.

-Czasami lepiej grać bardziej głową, a nie sercem, choć to zawsze połączenie jednego i drugiego. Nie możemy być zadowoleni z wyniku, mimo że zagraliśmy dobrze – dodał Niemiec.

W drugim meczu grupy B AS Monaco pokonało Sturm Graz 1-0. Za dwa tygodnie PSV zagra wyjazdowe spotkanie ze Sturmem Graz.