Holandia, sport: Pomarańczowi rozgromili Turcję!

Piłkarska reprezentacja Holandii pokonała we wtorek Turcję aż 6-1 i awansowała na pierwsze miejsce w grupie G eliminacji do Mistrzostw Świata.

Podopieczni Louisa van Gaala zafundowali kibicom zgromadzonym na amsterdamskim stadionie Johan Cruijff ArenA wspaniały wieczór. Pierwszy gol padł już w pierwszej minucie (strzelcem był Davy Klassen), a na przerwę Oranje schodzili prowadząc 3-0 i z przewagą jednego zawodnika (w 44. min. czerwoną kartkę zobaczył Söyüncü.

W drugiej połowie Holendrzy zdobyli trzy kolejne bramki, a dopiero w doliczonym czasie gry honorowego gola dla Turcji zdobył Ünder. W holenderskiej drużynie najskuteczniejszym zawodnikiem był Memphis Depay, który strzelił trzy gole (w tym jednego z rzutu karnego).

- Myślę, że od teraz będzie tylko lepiej. Wytworzymy pewne schematy działania. Wszyscy zawodnicy wiedzą, co mają robić – powiedział po meczu zadowolony selekcjoner Louis van Gaal.

Po sześciu kolejkach gry w grupie G Holandia ma na koncie 13 punktów. Tyle samo uzbierali reprezentanci Norwegii, którzy mają jednak gorszy bilans bramkowy. Turcja zajmuje trzecie miejsce (11 punktów), a na czwartej pozycji w grupie G jest Czarnogóra (8 punktów).

8.09.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.