Holandia, sport: Kibice Feyenoordu wtargnęli na stadion i przerwali mecz

W trakcie niedzielnego meczu Feyenoord – RKC Waalwijk na (teoretycznie zamknięty) stadion w Rotterdamie weszli kibice drużyny gospodarzy. Mecz na kilka minut przerwano.

W związku z pandemią mecze holenderskiej ligi piłkarskiej Eredivisie już od wielu miesięcy odbywają się bez udziału publiczności. Dla wielu fanów brak możliwości oglądania na żywo ulubionej drużyny jest bardzo frustrujący.

Grupka kibiców Feyenoordu postanowiła więc „wrócić” na stadion. Fani zgromadzili się przed stadionem, a w trakcie meczu zdecydowali się na wejście.

- Rozumiemy ich frustrację i każdy ma prawo ją wyrażać, ale nie w ten sposób. Uszkodzono bramę i murawę – powiedział Jan van Merwjk, dyrektor stadionu, cytowany przez portal nos.nl.

- Sprawdzamy, jak udało im się wejść do środka. Podejrzewamy, że krąży gdzieś dodatkowy klucz – dodał van Merwijk.

Piłkarze Feyenoordu uspokoili kibiców, a ci po kilku minutach opuścili stadion. Na miejscu pojawili się policjanci, ale nikt nie został aresztowany. Po tym, jak sytuacja na stadionie się uspokoiła, sędzia wznowił mecz, a Feyenoord ostatecznie pokonał RKC Waalwijk 3-0.

17.05.2021 Niedziela.NL // fot. Kivnl / Shutterstock, Inc.