Holandia, sport: Wielki sukces Holendrów w Chorzowie!

Holenderska sztafeta mężczyzn 4x400 m zdobyła w niedzielę w Chorzowie złoty medal Mistrzostw Świata Sztafet.

Mistrzostwa Świata Sztafet (World Athletics Relays) to w lekkoatletycznym kalendarzu stosunkowo nowa impreza. Po raz pierwszy tego rodzaju zawody zorganizowano w 2014 r. Tegoroczną edycję zorganizowano w Chorzowie.

Reprezentacja Holandii zdobyła na Stadionie Śląskim dwa medale. Najpierw Holenderki wywalczyły brąz w biegu 4x100 m, a potem na dystansie 4x400 m tryumfowali mężczyźni.

Holendrzy w składzie Jochem Dobber, Lemarvin Bonevacia, Ramsey Angela i Tony van Diepen uzyskali czas 3:02.37 min i wyprzedzili reprezentacje Japonii (srebro) i Botswany (brąz). Trzeba jednak podkreślić, że z powodu pandemii do Polski nie przyjechało kilka czołowych sztafet, np. z Jamajki i Stanów Zjednoczonych.

To pierwsze w historii zwycięstwo Holendrów w biegu 4x400 m mężczyzn na Mistrzostwach Świata Sztafet. W marcu tego roku holenderska sztafeta mężczyzn 4x400 m zdobyła również złoto Halowych Mistrzostw Europy.

03.05.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.