Holandia, sport, Formuła 1: Kolejne podium Verstappena!

23-letni Holender zajął drugie miejsce w Grand Prix Portugalii. Zwycięzcą niedzielnego wyścigu został aktualny mistrz świata, Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes).

Trzeci na mecie zameldował się Valtteri Bottas (Mercedes), a czwarty był Sergio Pérez (Red Bull-Honda).

- Jestem dosyć zadowolony – powiedział po wyścigu Verstappen (Red Bull-Honda). – Ogólnie rzecz biorąc brakowało nam jednak szybkości, szczególnie w porównaniu z Mercedesem – dodał młody Holender.

Po trzech wyścigach tego sezonu Formuły 1 Hamilton ma na koncie 69 punktów, a Verstappen 61.

Zgodnie z przewidywaniami ekspertów to właśnie ci dwaj kierowcy zdominowali – przynajmniej na razie – ten sezon.

W Bahrajnie i w Portugalii wygrywał Hamilton, a Verstappen był drugi. Dwa tygodnie temu we Włoszech tryumfował Holender, a Brytyjczyk zajął drugie miejsce.

Trzeci w klasyfikacji generalnej Formuły 1 jest obecnie Brytyjczyk Lando Norris (McLaren, 37 punktów), a czwarte miejsce zajmuje Valtteri Bottas (Mercedes, 32 punkty). Kolejne zawody (Grand Prix Hiszpanii) odbędą się już za tydzień.

03.05.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.