Holandia, sport: Holender zwycięzcą wyścigu Formuły 1 we Włoszech!

Max Verstappen (Red Bull Racing) wygrał w niedzielę Grand Prix Emilii-Romanii. Dla 23-letniego Holendra było to już 11. zwycięstwo w karierze w zawodach Formuły 1.

Wyścig we Włoszech był bardzo emocjonujący. Przed rozpoczęciem zawodów spadł deszcz, a w trakcie wyścigu doszło do kilku kraks.

Holender lepiej wystartował niż jego główny rywal, siedmiokrotny mistrz świata Lewis Hamilton (Mercedes). Brytyjczyk w pewnym momencie wypadł nawet z toru, ale później wyprzedził kilku rywali i ostatecznie był drugi. Trzecie miejsce zajął Lando Norris (McLaren).

Grand Prix Emilii-Romanii było drugim wyścigiem tegorocznego cyklu Formuły 1. Trzy tygodnie wcześniej w Grand Prix Bahrajnu tryumfował Hamilton, a Verstappen zajął drugie miejsce.

Prognozy ekspertów, którzy wskazywali na to, że w tym roku walka o tytuł mistrzowski rozstrzygnie się pomiędzy Hamiltonem i Verstappenem, na razie się więc sprawdzają. Hamilton po dwóch wyścigach ma na koncie 44 punkty, a Verstappen 43 (dodatkowy punkt dla Brytyjczyka to bonus za najlepszy czas okrążenia w Bahrajnie). Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje obecnie Norris (27).

19.04.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.