Holandia, sport: Polski tenisista bliski sprawienia niespodzianki w Rotterdamie

Było blisko, ale się nie udało. Hubert Hurkacz przegrał w czwartek w 1/8 finału turnieju ABN AMRO WTT w Rotterdamie z wyżej notowanym Stefanosem Tsitsipasem 4-6, 6-4, 5-7.

Mecz 24-letniego Polaka z o dwa lata młodszym rywalem trwał ponad dwie godziny. Polakowi udało się urwać Tsitsipasowi seta, ale w końcówce to Grek był lepszy i wygrał to wyrównane spotkanie.
22-latek z Aten rozstawiony jest w rotterdamskim turnieju z numerem drugim i zajmuje obecnie szóste miejsce w rankingu ATP. Polak sklasyfikowany jest na 30. pozycji.

Było to już siódme starcie tych zawodników. Jak dotąd Hurkacz wygrał tylko raz, w 2019 r. w Kanadzie. Spotkania Hurkacza i Tsitispasa często są bardzo wyrównane. Żaden z pięciu ich ostatnich meczów nie został rozstrzygnięty w dwóch setach.

W ćwierćfinale rotterdamskiego turnieju Tsitsipas zmierzy się z Rosjaninem Karenem Chaczanowem.

ABN AMRO World Tennis Tour to najbardziej prestiżowy męski turniej tenisowy rozgrywany na terenie Holandii. Pula nagród tej imprezy to w tym roku 980 tys. euro. Najwyżej rozstawionym uczestnikiem tegorocznej edycji był Daniił Miedwiediew. Rosjanin odpadł jednak już w pierwszej rundzie.

Pochodzący z Wrocławia Hubert Hurkacz to obecnie najlepszy polski tenisista. Wygrał już dwa turnieje cyklu ATP: w 2019 r. tryumfował w Winston-Salem, a na początku 2021 r. w Delray Beach.

Finał tegorocznej edycji ABN AMRO WTT odbędzie się w najbliższą niedzielę. Poprzednie dwie edycje turnieju w Rotterdamie wygrał Francuz Gaël Monfils.

05.03.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.