Holandia, sport: Remis w hicie Eredivisie dzięki bramce w doliczonym czasie gry

Ajax do 90. minuty przegrywał z PSV 0-1, ale dzięki bramce z rzutu karnego w doliczonym czasie gry wrócił z Eindhoven z jednym punktem.

Niedzielne spotkanie PSV-Ajax było starciem dwóch najlepszych jak dotąd klubów w tym sezonie Eredivisie. Ajax już od wielu tygodni jest na czele tabeli, a PSV zajmuje drugie miejsce.

W 39. minucie gospodarze zdobyli prowadzenie po świetnie wykonanym rzucie wolnym. Strzelcem bramki dla PSV był Eran Zahavi. W drugiej połowie wydawało się, że prowadzenie klubu z Eindhoven zwiększy się do 2-0, ale sędzia nie uznał gola Vertessena z powodu zagrania ręką.

Ku rozczarowaniu fanów klubu z Eindhoven mecz nie zakończył się wynikiem 2-0, ale 1-1. Wszystko za sprawą kolejnego zagrania ręką, tym razem Dumfriesa, tyle że we własnym polu karnym. Sędzia podyktował karnego dla amsterdamczyków, a Tadić go wykorzystał.

Dzięki remisowi w Eindhoven przewaga Ajaxu nad PSV nadal wynosi 6 punktów. Amsterdamczycy mają w dodatku jeden zaległy mecz do rozegrania. Jeśli go wygrają, ich przewaga zwiększy się do 9 punktów.

W innym meczu na szczycie Eredivisie AZ pokonało w Alkmaar Feyenoord 4-2. AZ zajmuje obecnie trzecią pozycję w tabeli, a Feyenoord jest piąty. Na czwartym miejscu jest Vitesse, które w sobotę pokonało VVV 4-1.

02.03.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.