Holandia, sport: Feyenoord lepszy od PSV w hicie Eredivisie

Feyenoord pokonał w niedzielę PSV 3-1 i zakończył serię ligowych porażek. Przewaga Ajaxu nad drugim w tabeli PSV wynosi już 7 punktów.

Przed meczem z PSV kibice Feynoordu mogli być zaniepokojeni. Ich drużyna przegrała poprzednie trzy spotkania w Eredivisie. W niedzielę fani klubu z portowego miasta mieli więcej powodów do radości. Feyenoord już po pierwszej połowie meczu PSV prowadził 3-0.

W 56. minucie kontaktowego gola dla gości z Eindhoven zdobył Ibrahim Sangaré, ale PSV nie udało się obrobić strat. PSV wykazało się dużą nieskutecznością. Goście oddali 17 strzałów i zdobyli tylko jednego gola; Feyenoord oddał sześć strzałów i zdobył trzy bramki.

W innym niedzielnym meczu na szczycie Ajax pokonał w wyjazdowym spotkaniu AZ 3-0. Dwudziesta kolejka Eredivisie była dla amsterdamczyków niezwykle udana. Nie dość, że wygrali trudny wyjazdowy mecz, to ich główny rywal nie zdobył ani jednego punktu. Ajax ma już 7 punktów przewagi nad drugim w tabeli PSV i 8 punktów przewagi nad Vitesse.

01.02.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.