Holandia: 51 goli w 13 meczach! Ajax ustanowił nowy rekord

Stołeczny klub pokonał w niedzielę w wyjazdowym spotkaniu ADO Den Haag 4-2 i utrzymał prowadzenie w tabeli Eredivisie.

Mecz w Hadze od początku układał się po myśli amsterdamczyków. Już po pierwszej połowie goście prowadzili 4-0. Gole dla Ajaxu zdobyli Dusan Tadić, Klaas-Jan Huntelaar (dwa trafienia) i Zakaria Labyad. W drugiej połowie gospodarze zmniejszyli wymiar porażki dzięki bramkom Michiela Kramera i Samy Bourarda.

Ajax wykazuje się w tym sezonie Eredivisie jak na razie bardzo wysoką skutecznością. W 13 rozegranych kolejkach amsterdamczycy zdobyli w sumie 51 bramek. To nowy rekord klubu, poinformował portal nu.nl.

Także PSV, zajmujące obecnie drugie miejsce w tabeli, zdobyło w miniony weekend komplet punktów. PSV wygrało w sobotę wyjazdowy mecz z RKC Waalwijk 4-1. PSV ma trzy punkty straty do Ajaxu.

Vitesse, zajmujące obecnie trzecią pozycję w tabeli, pokonało w niedzielę na własnym terenie 1-0 Feyenoord, będący obecnie numerem cztery w tabeli Eredivisie. Vitesse traci do Ajaxu cztery punkty, a klub z Rotterdamu ma do lidera siedem punktów straty.

21.12.2020 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.