Holandia, sport: Konkurenci nie wykorzystali potknięcia Ajaxu, w środę „mecz o wszystko”

Ajax przegrał w sobotę na własnym terenie z FC Twente 1-2, ale zachował pozycję lidera Eredivisie. W środę amsterdamczyków czeka jeden z najważniejszych meczów sezonu, który zdecyduje o awansie do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Jedenasta kolejka Eredivisie nie była udana dla najlepszych holenderskich klubów. Żadnej z drużyn, zajmujących cztery pierwsze miejsca w tabeli, nie udało się zdobyć kompletu punktów.

Porażki Ajaxu nie wykorzystało Vitesse, które mimo uzyskanego w 7. minucie prowadzenia przegrało w Zwolle z PEC 1-2 (goście z Arnhem przez ostatnie pół godziny spotkania grali w dziesiątkę).

Trzecie w tabeli PSV zremisowało w Heerenveen 2-2. Piłkarze z Eindhoven mogli mówić o szczęściu, bo wyrównującego gola zdobyli w 92. minucie spotkania. Czwarty w tabeli Feyenoord nie wykorzystał faktu, że w meczu z Heraclesem grał od 66. minuty z przewagą jednego zawodnika. Mecz w Rotterdamie zakończył się bezbramkowym remisem.

Po jedenastu kolejkach na czele tabeli pozostaje Ajax (27 punktów). Drugie Vitesse ma 25 punktów, PSV uzbierało ich jak dotąd 24, a Feyenoord 23.

- Cała drużyna się dziś nie popisała, włącznie ze mną. Nie byliśmy gotowi do gry, a za to zawsze odpowiada trener – powiedział samokrytycznie po meczu z FC Twente trener Ajaxu Eric ten Hag.

W środę amsterdamczyków czeka jedno z najważniejszych spotkań sezonu. W ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Ajax podejmować będzie na własnym terenie Atalantę. Aby zająć drugie miejsce w grupie D i awansować do fazy pucharowej, Ajax musi wygrać to spotkanie. Zwycięstwo w grupie D zapewnił sobie już Liverpool.

Początek środowego meczu z Atalantą o godz. 18:55.

07.12.2020 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.