Holandia, sport: Pomarańczowi wygrali z Polską, ale to Włosi awansowali

Mimo wygranej 2-1 w Chorzowie reprezentacja Holandii nie awansowała do finałowego turnieju tegorocznej Ligi Narodów.

Mecz na Stadionie Śląskim rozpoczął się dla gospodarzy bardzo dobrze. Już po pięciu minutach gry Biało-Czerwoni prowadzili. Świetnym sprintem i skutecznym strzałem popisał się Kamil Jóźwiak. Dla 22-letniego pomocnika Derby County był to pierwszy gol w reprezentacji.

Holendrzy się nie załamali i stwarzali coraz więcej sytuacji. W pierwszej połowie gole już nie padły, ale w drugiej części gry dominacja gości była coraz wyraźniejsza. Polacy co prawda też mieli kilka szans, ale zabrakło skuteczności. Po tym, jak obaj trenerzy wykonali wiele zmian, przewaga Pomarańczowych była jeszcze wyraźniejsza

W końcu przełożyło się to na bramki. Oba gole padły ze stałych fragmentów gry. Najpierw w 77. minucie Memphis Depay wykorzystał jedenastkę (podyktowaną po dosyć kontrowersyjnej decyzji sędziego, który dopatrzył się faulu w polu karnym), a w 84. min Georginio Wijnaldum popisał się celnym strzałem głową po rzucie rożnym.

Holandia zwyciężyła więc 2-1, ale nie wygrała grupy 1 dywizji A Ligi Narodów i nie awansowała do finału tych rozgrywek. Do dalszej fazy awansowali tylko zwycięzcy grup. W grupie 1 tryumfowali Włosi, którzy wygrali w środę w Bośni i Hercegowinie 2-0. Włochy uzbierały w sumie 12 punktów, Holandia 11, Polska 7, a Bośnia i Hercegowina 3.