Holandia, sport: Polska wyprzedziła Holandię w Lidze Narodów!

W czwartej kolejce Ligi Narodów Holandia zremisowała na wyjeździe z Włochami 1-1, a reprezentacja Polski pokonała we Wrocławiu Bośnię i Hercegowinę 3-0.

Kiedy kilka dni wcześniej Pomarańczowi po kiepskim meczu zremisowali bezbramkowo z Bośnią i Hercegowiną, na nowego selekcjonera Franka de Boera wylała się fala krytyki. Więcej na ten temat:

Holandia, sport: Nowy selekcjoner krytykowany po remisie z Bośnią i Hercegowiną

Wyjazdowy remis z Włochami oceniono już lepiej. Holendrzy zaprezentowali w środę w Bergamo atrakcyjniejszy, bardziej ofensywny futbol. Co prawda pierwszego gola zdobyli gospodarze (trafienie w 16. min. Lorenzo Pellegriniego), ale już w 25. minucie wyrównał Donny van de Beek.

Jeszcze więcej powodów do radości mieli w środę polscy kibice, gdyż Biało-Czerwoni bez większych problemów wygrali u siebie 3-0 z Bośnią i Hercegowiną.

Polacy przez prawie cały mecz grali z przewagą jednego zawodnika, bo już w 14. minucie Anel Ahmedhodzić zobaczył czerwoną kartkę za faul na Robercie Lewandowskim. To właśnie napastnik Bayernu zdobył dwie bramki dla gospodarzy. Na listę strzelców wpisał się też Karol Linetty.

Po czterech kolejkach Ligi Narodów Polska jest na czele tabeli grupy 1. dywizji A. Ekipa Jerzego Brzęczka ma na koncie 7 punktów. Włosi uzbierali 6, a Holendrzy 5 punktów. Ostatnią pozycję zajmuje Bośnia i Hercegowina (2 punkty).

Walka o miejsce w turnieju finałowym – do którego awansuje tylko zwycięzca grupy –zapewne do końca będzie zacięta. Drużyna, która zajmie ostatnie miejsce w grupie, spadnie do dywizji B.