Holandia, sport: PSV traci punkty, Ajax już na czele tabeli Eredivisie

Po trzech kolejkach Eredivisie tylko dwie drużyny pochwalić się mogą kompletem punktów. Oprócz Ajaxu jest to SC Heerenveen.

Amsterdamczycy wygrali w sobotę z Vitesse 2-1. Podopieczni Erica ten Haga po raz kolejny dużą część meczu grali w osłabieniu, po tym jak w 44. minucie (i przy stanie 1-0 dla Ajaxu) czerwoną kartkę zobaczył Alvarez.

Mimo gry w dziesiątkę to jednak gospodarze zdobyli komplet punktów. Vitesse co prawda w 56. minucie wyrównało, ale kwadrans później zwycięskiego gola dla stołecznego klubu zdobył Dos Santos.

Pierwsze punkty w tym sezonie straciło PSV. Klub z Eindhoven zremisował 1-1 w wyjazdowym spotkaniu z Heraclesem. Oba gole w Almelo padły z rzutów karnych.

Trzeci z najbardziej znanych holenderskich klubów piłkarskich, czyli Feyenoord, ma za sobą lepszy weekend. Rotterdamczycy pokonali na własnym terenie ADO Den Haag (4-2).

Również SC Heerenveen zgarnęło komplet punktów, wygrywając u siebie 1-0 z VVV Venlo. Dzięki temu SC Heerenveen wspólnie z Ajaxem jest na czele tabeli Eredivisie (oba kluby mają po 9 punktów i takie samo saldo bramkowe, 6-1).

W dużo gorszych nastrojach są kibice ADO Den Haag, RKC Waalwijk i Sparty Rotterdam. Po trzech kolejkach kluby te nie zdobyły jeszcze ani jednego punktu.