Holandia, sport: Kolejne zwycięstwo młodego Holendra w Formule 1

Max Verstappen wygrał w niedzielę emocjonujące Grand Prix Brazylii i awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Formuły 1.

Dla 22-letniego kierowcy Red Bulla było to już ósme zwycięstwo w zawodach Formuły 1. W tym sezonie Verstappen tryumfował trzykrotnie: w Austrii, w Niemczech i właśnie w Brazylii.

Po raz pierwszy w karierze Verstappenowi udało się wygrać wyścig, który zaczynał z pierwszego miejsca startowego (pole position). Zawody miały dramatyczny przebieg: doszło do kilku kolizji, na paru kierowców nałożono kary, a prowadzenie zmieniało się wielokrotnie.

- To niesamowite – cieszył się po Holender, cytowany przez portal nu.nl. – Wyścig ten sprawił mi wiele przyjemności i to fantastyczne, że go wygrałem. Wiedzieliśmy, że w ten weekend będziemy bardzo szybcy – dodał.

Drugie miejsce w Grand Prix Brazylii zajął Pierre Gasly (Toro Rosso), a trzecie Carlos Sainz (McLaren).

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Verstappen awansował na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej Formuły 1. Wyprzedzają go jedynie dwaj kierowcy Mercedesa, Lewis Hamilton (387 punktów) i Valtteri Bottas (314). Hamilton zapewnił już sobie tytuł mistrza świata.

Verstappen ma na koncie 260 punktów i wyprzedza kierowcę Ferrari Charlesa Leclerca (249 punktów). Za dwa tygodnie odbędzie się ostatni wyścig tego sezonu (zawody w Abu Zabi).