Holandia, sport: AZ zdeklasowało rywala. 6-0 w Lidze Europy!

W czwartek kibice klubu z Alkmaar mogli się cieszyć z najwyższego zwycięstwa ich drużyny w europejskich pucharach od prawie czterech dekad.

AZ pokonało w Lidze Europy ekipę FC Astana z Kazachstanu aż 6-0. Pierwszy gol padł dopiero w 39. minucie, a do przerwy było 2-0. W drugiej części gry piłkarze AZ dorzucili kolejne cztery trafienia. Mecz rozgrywany był w Hadze, gdyż stadion w Alkmaar od pewnego czasu jest zamknięty z powodu zawalenia się części dachu.

Po raz ostatni AZ odniosło tak wysokie zwycięstwo w europejskich rozgrywkach w 1980 roku, przypomina portal nu.nl. AZ wygrało wtedy z luksemburskim Red Boys Differdange również 6-0.

Dzięki czwartkowemu zwycięstwu AZ zajmuje teraz drugie miejsce w tabeli grupy L. Po trzech kolejkach Holendrzy mają na koncie 5 punktów. Na czele tabeli jest Manchester United (7 punktów), trzecie miejsce zajmuje Partizan Belgrad (4 punkty), a ostatnie FC Astana (0 punktów).

W czwartek w Lidze Europy rywalizowały także dwa inne holenderskie kluby. Feyenoord przegrał na wyjeździe z Young Boys 0-2, a PSV Eindhoven zremisowało bezbramkowo na własnym terenie z LASK Linz.