Holandia, sport: Pierwsza porażka Ajaxu w Lidze Mistrzów

Ajax przegrał w środę na własnym terenie z Chelsea 0-1. Decydujący gol padł w 86. minucie spotkania.

Mecz w Amsterdamie nie był porywającym widowiskiem i długo wydawało się, że drużyny podzielą się punktami. Stało się inaczej: na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego bramkę strzelił Michy Batshuayi i to Anglicy zdobyli komplet punktów.

Wcześniej Ajax dwukrotnie był bardzo bliski zdobycia gola. W pierwszej połowie piłkę w siatce rywali umieścił Quincy Promes, ale po analizie wideo (VAR) bramkę anulowano, bo Promes był na (minimalnym) spalonym. W drugiej części gry po główce Edsona Álvareza piłka uderzyła w słupek.

W drugim meczu grupy H drużyna Lille zremisowała u siebie z Valencią 1-1. Wyrównujący gol dla gospodarzy – grających w końcówce spotkania z przewagą jednego zawodnika – padł w piątej minucie doliczonego czasu gry. Bramkę na wagę jednego punktu zdobył dla Francuzów Jonathan Ikone.

Po trzech kolejkach Ajax zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy H. Amsterdamczycy mają na koncie 6 punktów, tyle samo co prowadząca w tabeli Chelsea. Drużyna z Walencji jest trzecia (4 punkty), a ostatnie miejsce zajmuje Lille (1 punkt).

W niedzielę amsterdamczyków czeka kolejny ważny mecz, tym razem w krajowej lidze. Ajax zmierzy się na własnym terenie z odwiecznym rywalem z Rotterdamu. Feyenoord co prawda gra w tym sezonie na razie słabo (jest dopiero 10. w tabeli Eredivisie, a Ajax jest 1.), ale starcia Ajax-Feyenoord od lat uchodzą za jedne z najważniejszych w holenderskiej lidze.