Holandia, sport: Wysokie zwycięstwa PSV i Feyenoordu

Po rozegraniu ośmiu kolejek Eredivisie na czele tabeli najważniejszej holenderskiej ligi piłkarskiej pozostaje Ajax.

Amsterdamczycy pokonali w sobotę na własnym terenie Groningen 2-0. W stolicy Holandii długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, a kluczowe okazało się sześć minut: najpierw w 73. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył pomocnik gości Django Warmerdam, potem w 76. minucie prowadzenie Ajaxowi dał Lisandro Martínez, a w 79. minucie wynik na 2-0 ustalił Klaas-Jan Huntelaar.

Drugie w tabeli PSV także zdobyło w ten weekend komplet punktów. Drużyna z Eindhoven nie miała w niedzielę wielkich problemów w Zwolle i wygrała z tamtejszym PEC aż 4-0. Gole dla klubu z miasta Philipsa zdobyli Pablo Rosario, Donyell Malen, Ritsu Doan i Érick Gutiérrez.

Również trzeci z najbardziej znanych holenderskich klubów odnotował w niedzielę wysokie zwycięstwo. Feyenoord wygrał na własnym terenie z Twente aż 5-1. Bramki dla klubu z Rotterdamu zdobyli Steven Berghuis, Sam Larsson (dwa trafienia) i Luis Sinisterra. Jeden gol dla gospodarzy padł po samobójczym trafieniu Peeta Bijena. Jedynego gola dla Twente zdobył Aitor Cantalapiedra.

Po ośmiu kolejkach Eredivisie na czele tabeli pozostaje Ajax, który ma 20 punktów. Tyle samo punktów ma PSV, ale drużyna z Eindhoven ma gorszy bilans bramkowy. Dobrze sezon rozpoczęło także AZ, które ma na koncie 19 punktów i wyprzedza Vitesse (17 punktów) i Utrecht (14 punktów). Feyenoord uzbierał na razie tylko 13 punktów i zajmuje dopiero szóste miejsce w tabeli.