Holandia, sport: Holenderscy siatkarze rozczarowali, nie będzie ćwierćfinału z Polakami

Rozczarowujący występ holenderskich siatkarzy na Mistrzostwach Europy: Pomarańczowi przegrali w 1/8 finału na własnym terenie z Niemcami 1-3.

Pomarańczowi awansowali do fazy pucharowej po tym, jak zajęli drugie miejsce w grupie D. Holendrzy wygrali w fazie grupowej z Estonią, Czarnogórą i Ukrainą oraz przegrali z Polską i Czechami. Pierwsze miejsce w grupie D zajęła Polska.

Holandia, sport: Polscy siatkarze pokonali Holendrów w Rotterdamie. „Brawo Polonia!”: TUTAJ.

Tegoroczne Mistrzostwa Europy rozgrywane są w czterech krajach: Holandii, Belgii, Francji i Słowenii. Finał odbędzie się 29 września w Paryżu. Tytułu bronią Rosjanie.

W sobotę w 1/8 finału Holendrzy zmierzyli się z Niemcami, którzy zajęli trzecie miejsce w grupie B. Faworytami byli Pomarańczowi, którzy w światowym rankingu są wyżej sklasyfikowani niż Niemcy (15. miejsce Oranje, 26. miejsce Niemców). Poza tym Holendrzy mieli przewagę własnego terenu – mecz odbywał się w Apeldoorn.

Gospodarze słabo rozpoczęli mecz, przegrywając wysoko pierwszego seta (17-25). Druga partia była już bardziej wyrównana, a Holendrzy prowadzili nawet 21-20, ale i tym razem wygrali Niemcy (25-22).

Pomarańczowi wygrali trzeciego, bardzo wyrównanego seta 32-30, ale w czwartym znów lepsi byli goście (25-22).

Niemcy wygrali 3-1 i awansowali do ćwierćfinału, w którym zmierzą się z Polską. Mecz odbędzie się w Apeldoorn w poniedziałek 23 września, początek godzina 20:00.