Holandia, Sport: Bolesna porażka holenderskiej tenisistki. Tytuł był tak blisko!

Kiki Bertens nie wykorzystała żadnej z pięciu piłek meczowych i ostatecznie przegrała z Amerykanką Alison Riske w finale turnieju w Rosmalen (Den Bosch).

Niedzielny mecz rozpoczął się dla najlepszej holenderskiej tenisistki, zajmującej obecnie czwarte miejsce w światowym rankingu WTA, idealnie. 27-latka z Wateringen (gmina Westland) wygrała siedem pierwszych gemów i prowadziła 6-0, 1-0.

Wydawało się, że grająca przed własną publicznością zawodniczka nie będzie mieć większych problemów ze zwycięstwem. W trakcie jednej z wymian Bertens jednak przewróciła się i od tego czasu mecz zrobił się dużo bardziej wyrównany.

Niderlandzka tenisistka miała w drugim secie aż pięć piłek meczowych, ale żadnej nie wykorzystała. Niewykorzystane szanse zemściły się i Bertens przegrała tego seta 6-7(3).

W trzeciej partii Bertens początkowo prowadziła, ale i tym razem nie była w stanie utrzymać przewagi. Bardzo emocjonujący finał skończył się zwycięstwem Amerykanki, która wygrała trzecią partię 7-5.

- To jest bardzo bolesna porażka, byłam tak blisko zwycięstwa. Dzisiaj zawsze czegoś w ostatnim momencie brakowało – powiedziała po meczu Bertens. Jednocześnie podkreśliła, że jej upadek nie miał decydującego znaczenia. – Miałam szanse, powinnam je wykorzystać, nie zrobiłam tego – dodała, cytowana przez portal nos.nl.