Holandia, Sport: Pomarańczowi w finale Ligi Narodów!

Piłkarska reprezentacja Holandii pokonała w czwartek Anglię 3-1 i awansowała do finału Ligi Narodów.

Liga Narodów to nowe europejskie rozgrywki piłkarskie organizowane przez UEFA od sezonu 2018/2019. Wygrana w tym turnieju ma głównie charakter prestiżowy i finansowy (zwycięska drużyna dostanie 6 mln euro). Tryumf w Lidze Narodów nie daje jednak np. awansu do Mistrzostw Europy.

Czwartkowy mecz początkowo nie układał się po myśli Oranje. W 32. minucie De Ligt sfaulował w polu karnym Marcusa Rashforda. Sędzia podyktował jedenastkę, którą (skutecznie) wykonał sam Rashford.

Końcowa część spotkania należała już do Holendrów. Około 20 minut przed zakończeniem meczu De Ligt zrewanżował się za błąd z pierwszej połowy i strzałem głową doprowadził do wyrównania.

Doszło do dogrywki, w której to Holendrzy wykazali się większą skutecznością. Zmiana przeprowadzona przez selekcjonera Koemana bardzo się opłaciła: wprowadzony na boisko Quincy Promes aż dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i Pomarańczowi wygrali 3-1.

W finale, który odbędzie się w niedzielę o godz. 20:45 w Porto, Holandia zmierzy się z Portugalczykami. Gospodarze turnieju pokonali w środowym półfinale Szwajcarię 3-1. Wszystkie trzy gole dla Portugalczyków zdobył Ronaldo.