Holandia: Słodka zemsta Ajaxu w Rotterdamie

W półfinałowym meczu Pucharu Holandii rozegranym w środę wieczorem na rotterdamskim stadionie De Kuip amsterdamczycy pokonali Feyenoord aż 3-0.

Jeszcze miesiąc temu na tym samym stadionie goście ze stolicy zostali upokorzeni przez rotterdamczyków. W ligowym meczu Feyenoord wygrał wówczas aż 6-2. Więcej o tym historycznym zwycięstwie drużyny z portowego miasta tutaj: Ajax upokorzony w Rotterdamie!

- Musimy szybko się poprawić. Zawodnicy muszą wykonywać na boisku swoje zadania i realizować założenia. Zostaliśmy całkowicie zdominowani przez Feyenoord – przyznał po porażce 2-6 trener gości, Erik Ten Hag, cytowany przez dziennik „De Telegraaf”.

Jak się okazało w środę wieczorem, podopieczni Ten Haga wzięli sobie te słowa do serca. Ajax wygrał pewnie 3-0 i awansował do finału Pucharu Holandii (oficjalna nazwa tych rozgrywek to TOTO KNVB-beker).

Goście objęli prowadzenie w ostatniej minucie pierwszej połowy. Gol zdobyty przez Matthijsa de Ligta wzbudził kontrowersje, gdyż bramka padła po niesłusznie przyznanym rzucie rożnym.

- Trudno to zrozumieć. To po prostu miało decydujący wpływ na mecz – skomentował błąd sędziego Kevina Bloma pomocnik Feyenoordu Jordy Clasie, cytowany przez portal nu.nl.

W drugiej połowie prowadzenie Ajaxu powiększyli Nicolas Tagliafico (gol w 49. min.) i Donny van de Beek (65. min).

W drugim półfinale Pucharu Holandii zmierzą się ze sobą drużyny Willem II (Tilburg) i AZ (Alkmaar). Spotkanie zaplanowano na czwartek wieczorem (początek godz. 20:45). Finałowe starcie tegorocznej edycji Pucharu Holandii odbędzie się 5 maja.