Holandia, Sport: Fantastyczny finisz Holendrów, Oranje lepsi niż Francja i Niemcy

To nie mistrzowie świata z Francji czy futbolowa potęga Niemcy, ale reprezentacja Holandii wygrała grupę 1 (Dywizja A) Ligi Narodów.

Wszystko dzięki świetnej końcówce ostatniego meczu. W wyjazdowym spotkaniu z Niemcami Holendrzy już po 19. minutach gry przegrywali 0-2, po golach Wernera i Sane. Taki wynik utrzymywał się do 85. minuty i wszystko wskazywało na to, że podopieczni Koemana wrócą z Gelsenkirchen bez punktów, a grupę 1 wygra Francja.

Słabo grający Holendrzy pokazali jednak charakter i przynajmniej walczyli do końca. Opłaciło się. Najpierw kontaktowego gola zdobył Quincy Promes, a w 90. minucie wyrównującą bramkę strzelił Virgil van Dijk.

Dzięki remisowi 2-2 Holendrzy powiększyli swój dorobek w grupie 1 do siedmiu punktów. Tyle samo miała Francja, ale Oranje mieli lepszy bilans bramkowy i awansowali do finału Ligi Narodów. W zaplanowanym na 5-9 czerwca turnieju w Portugalii zagrają oprócz Holendrów i gospodarzy także Anglicy i Szwajcarzy. Zwycięska reprezentacja dostanie sześć milionów euro, informuje nos.nl.

Wyjazdowy remis z Niemcami to kolejny dobry wynik Oranje. Kilka tygodni temu podopieczni Ronalda Koemana pokonali Niemców (mistrzów świata z 2014 r.) 3-0. Następnie Pomarańczowi zremisowali 1-1 na wyjeździe z Belgią (trzecią drużyną ostatniego mundialu) i pokonali 2-0 Francję, aktualnego mistrza świata.